Mrugające światło – co to znaczy?

Zapewne niejednokrotnie w twoim domu czy mieszkaniu zauważyłeś miganie światła. Co jest tego powodem? Czy należy się spodziewać awarii?

Skoki napięcia

Jedną z przyczyn mrugania światła są skoki napięcia. Wówczas światło pulsuje, a urządzenia typu lodówka, telewizor czy komputer mogą się wyłączyć. Długotrwałe i duże skoki napięcia mogą spowodować nawet spalenie sprzętów elektrycznych. Niestety z skokami napięcia sami sobie nie poradzimy. Fakt ich pojawienia się powinniśmy zgłosić dystrybutorowi energii elektrycznej albo wezwać specjalistę.

Przepalanie przewodów

Mrugające światło może być także wynikiem przepalających się połączeń przewodów. Dlatego warto sprawdzić puszki oraz podłączenie licznika prądu. Te czynności należy jednak również zlecić fachowcowi. Do ich wykonania potrzebna jest nie tylko wiedza, doświadczenie, ale i także odpowiednie narzędzia. Niekompetencja w tym zakresie może grozić porażeniem.

Problem z instalacją

Jeśli powodem migania światła nie są skoki napięcia i przepalanie się połączeń przewodów to najprawdopodobniej mamy do czynienia z nieprawidłowo wykonaną instalacją elektryczną. Problemem mogą być np. słabej jakości przewody elektryczne, które już po kilku latach jest utleniają. Tutaj także nie obejdziemy się bez pomocy specjalisty.

Więcej o oświetleniu możecie się dowiedzieć na oswietleniewdomu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *