Co zrobić z wysokim rachunkiem za prąd?

Większość Polaków narzeka, że płaci za wysokie rachunki za energię elektryczną. Opłaty te jednak w znacznym stopniu można zmniejszyć.

Zmień sprzedawcę prądu

Rachunek można zmniejszyć w zasadzie bez wysiłku poprzez zmianę sprzedawcy prądu. Jedyne co trzeba zrobić to wybrać odpowiednią dla siebie ofertę energetyczną. Wszelkie formalności można „przerzucić” na nowego sprzedawcę. Wystarczy dać mu upoważnienie do załatwienia spraw związanych z przenosinami rachunku za prąd do nowego sprzedawcy. Warto dodać, że zmiana sprzedawcy nie wiąże się z żadnymi opłatami oraz trwa maksymalne 30 dni (kolejne zmiany trwają 14 dni). Porównując oferty warto brać pod uwagę cenę za prąd, opłatę handlową, długość trwania umowy oraz dodatkowe usługi.

Wymień żarówki

Rachunek za energię elektryczną może nabijać także oświetlenie – szczególnie jeśli w całym domu czy mieszkaniu posiadamy tradycyjne żarówki. Zużycie energii można zmniejszyć o nawet 80% – wystarczy zmienić zwykłe żarówki na energooszczędne np. żarówki ledowe.

Sprzęt elektryczny

Jeśli mamy sprzęt starego typu to warto się zastanowić nad jego wymianą na energooszczędne, czyli posiadające klasę energetyczną A i wyższą (A+, A++, A+++).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *