Opłacenie rachunku za prąd przez Internet

Opłacanie rachunków, w tym także tych za energię elektryczną przez Internet to po prostu wygoda i oszczędność czasu.

Czy opłacanie rachunków online jest bezpieczne?

Wygoda, wygodą ale najważniejsze jest to, czy takie transakcje są w ogóle bezpieczne. Takie transakcje są dokonywane za pomocą bankowych systemów płatności, które są bezpieczne. Zwróć uwagę, czy na stronie na której dokonujesz przelewu znajduje się zabezpieczenie SSL, które jest przedstawiane graficznie za pomocą zielonej kłódki znajdującej się przy adresie url.

Jak wygląda płacenie rachunków za prąd w sieci?

Do opłacania faktur za energię elektryczną online niezbędne jest posiadanie internetowego konta bankowego. Wystarczy uzupełnić formularz przelewu i zatwierdzić go kodem jaki otrzymamy sms-em. Niektóre firmy energetyczne wystawiają faktury, na których znajduje się kod – QR Code. Kod ten można zeskanować za pomocą tabletu czy smartfona.

Elektroniczne Biura Obsługi Klienta

Wielu sprzedawców prądu uruchomiło tzw. eBOK. Jest to elektroniczne Biuro Obsługi Klienta, które umożliwia między innymi właśnie opłacenie rachunku przez Internet. W odpowiedniej zakładce dotyczącej płatności należy wyszukać opcję „zapłać”. Wystarczy wybrać bank, gdzie posiadamy konto i zrobić przelew (często formularz przelewu jest już automatycznie uzupełniony).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *